АSTRA SEDAN: ЗА 12.950 €!

Opel_Astra_Engines_1024x440_as17_e04_093_ons

Преку 11 милиони купувачи, веќе ја избраа својата Astra! Изберете ја и Вие својата богато опремена Astra Sedan, со 1.4 Турбо бензински мотор со 140ks, сега по цена од 12.950€!

Остана уште малку време и ограничен број на возила, затоа искористете ја можноста да го купите нашиот најпродаван Opel за 2020 година – по акциска цена!

Од богатиот пакет на опрема издвојуваме:

 • Мултимедија систем со 7 инчен дислпеј во боја, IntelliLink и Bluetooth конекција
 • Клима уред
 • Електрика на прозори напред и назад
 • Борд компјутер
 • Темпомат
 • Светла за магла
 • ABS, ESP, TPMS

Можете да изберете и дополнителна опрема:

 • Електрична рачна кочница со Hill Start Assist
 • Кожен волан со греење
 • Автоматски двозонски клима уред
 • Алуминиумски фелни
 • Металик боја или
 • Хромирана лајсна – за комлетен изглед на вашиот нов седан.

 

Тука е и можноста за плаќање на рати, со минимално учество од 20% и рок на отплата до 84 месеци.

Месечната рата изнесува само 148€. 

 

Направете тест возење во салонот на Аутомакедонија и дознајте зошто токму Opel Astra Sedan е најпродаван седан во класата!