suvs

ГОЛЕМА SUV ПОНУДА НА OPEL

Во салонот на Аутомакедонија веќе можете да ги видите, пробате и набавите најновите модели на OPEL од таканаречената Генерација X…

Со трите супер атрактивни модели –  Grandland X, Crossland X и Mokka X, Германскиот бренд агресивно му пристапи на сегментот со најбрзорастечка побарувачка во светот.

GRANDLAND X

Најновиот модел во SUV палетата на OPEL е атрактивниот GRANDLAND X.

GRANDLAND X ги задржува погледите со острите линии, мускулестиот став и атлетскиот стил.

opel_grandland_x_exterior_21x9_gr18_e01_181

Во внатрешноста, плени со својот дизајн, ергономија, квалитет на материјалите и комфор, а тука се и атрактивните мултимедијални решенија на OPEL со кои лесно можете да го поврзете возилото со вашиот мобилен телефон и да користите многу андроид апликации.

opel_grandland_x_interior_21x9_gr18_e01_187

Паметното напредно LED осветлување  овозможува 30 % подобра видливост од халогенските светла.

А дознајте и повеќе за сите напредни системи на активна и пасивна безбедност вградени во новиот GRANDLAND X кои ќе го направат Вашето возење безбедно и релаксирано.

opel_grandland_x_exterior_21x9_gr18_e01_184

Комплетниот опис на новиот SUV адут на ОPEL можете да ги видите на линкот тука. 

ОPEL CROSSLAND X

Новиот OPEL CROSSLAND X e oдличен мултифункционален кросовер, со бројни иновативни решенија и практични додатоци кои го прават идеален урбан автомобил за секаква намена.

Можете да го употребувате како семеен, индивидуален или компаниски автомобил со кој одлично ќе се снајдете во урбаниот метеж или на долгите релации.

opel_crossland_x_exterior_21x9_cr18_e01_013

Неговата SUV издигнатост над патот му дава одлична прегледност и можност за лесно маневрирање.

opel_crossland_x_pedestrian_detection_21x9_cr18_e01_004

Притоа, во моделот се вградени атрактивни економични и турбо бензински и дизел мотори кои ќе го направат релаксиран и Вашиот домашен буџет.

opel_crossland_x_interior_21x9_cr18_i01_022

За повеќе информации околу CROSSLAND X – посетете го линкот тука. 

OPEL MOKKA X

Во семејството X, своето место гордо го завзема и компактниот SUV – Mokka X.

mok17_e01_001_1(2)

Врвно дизајнираната внатрешност на MOKKA X овозможува префинето чувство и иновативни опции на премиум класата. Додаденото повисоко ниво на седење ви овозможува да гледата од високо кон повеќето автомобили.

opel_mokka_x_360_interior_21x3

За повеќе информации, посетете го линкот тука. 

АКЦИИ НА МОДЕЛИТЕ НА OPEL

На SUV моделите на OPEL во моментов се актуелни бројни акции и поволности – во поглед на цените, пакетите на опрема, специјалните попусти за возила на лагер.

За повеќе информации, јавете се на телефон 02 3103 130 и закажете комплетна презентација и тест возење од страна на нашите продажни експерти.

ФИНАНСИРАЊЕ

Аутомакедонија Ви нуди можност комплетно и брзо да го реализирате Вашиот сон.

Јавете се и посетете не, одберете го моделот што највеќе одговара на Вашите потреби и желби и дозволете, во соработка со нашите финансиски партнери да изработиме комплетен финансиски план за набавка на возилото (финансиски или оперативен лизинг со минимално учество, максимален број на рати, брзо и ефикасно одобрување, бројни поволности во процесот на одржување, сервисирање, технички преглед, осигурување и регистрација).

СТАРО ЗА НОВО

Ако имате стар автомобил, дозволете да се погрижиме за него. Не губете време и енергија да го нудите и продавате, донесете го на проверка и проценка – и дознајте колку и со каков начин на финансирање можете да ја доплатите вредноста за сосема нов автомобил од палетата на OPEL.

Сега процедурата е неверојатно брза и едноставна.

Ве очекуваме – тел. 02 3103 130