Opel Corsa

ЗАПОЗНАЈТЕ ЈА НОВАТА CORSA

МОДЕРЕН, УРБАН ДИЗАЈН

Новата Corsa има храбар и чист став со кој се нагласува прецизноста на германскиот инженеринг, со динамична предна страна, привлечна силуета и впечатлив заден дел. Новата Corsa е атрактивна од секој агол.

opel_corsa_exterior_4x3_co20_e01_002

Сакате уште похрабар и поатлетски изглед? Тогаш спортската линија на GS е совршена за вас со нејзиниот специфичен дизајн, кој вклучува специјалeн преден и заден браник, хромирана издувна цевка и с пецијални тркала.

opel-corsa-e-2

Внесете ентериер кој веднаш импресионира со својата прецизна изработка, софистицирани детали и врвни, висококвалитетни материјали. Спортската табла со инструменти ориентирана кон возачот, со карактер на голем автомобил, прави да го започнете вашето следно патување веднаш.

opel_corsa_interior_4x3_co20_i01_001

Храбра оптика за посилен став: со црвени нагласени делови во внатрешноста, специјални спортски седишта, темен таван и спортски педали од легура, линијата GS има исто толку добар изглед како и возење.

opel_corsa_interior_gs_line_4x3_co20_i01_004

Каков е вашиот стил? Со стилизираниот покрив во боја1 ќе можете да додадете бело или црно на боите на вашата надворешност. Изберете панорамски сончев покрив1 за да ја направите внатрешноста на вашата Corsa-e екстра-посветла.

opel_corsa_roof_21x9_co20_e01_003

НАПРЕДНИ СИСТЕМИ

Видете и бидете видени. Предните светла IntelliLux LED® Matrix1, водечки во класата, ви даваат видливост на долги светла без да ги вознемирувате другите возачи. Уживајте во одлично осветлување во секоја ситуација.

opel_corsa_intellilux_lights_4x3_co20_e01_009

Автоматскиот темпомат1 ви овозможува возење без стрес. Тој автоматски забрзува или забавува и помага да одржувате безбедно растојание до автомобилот пред вас во секое време.

opel_corsa_acc_21x9_co20_t01_001

Системот за активно позиционирање во лента1 ве турка еден чекор поблизу до автономното возење, правејќи го вашиот живот побезбеден и поудобен за време на монотоното возење на автопатот.

opel_corsa_active_lane_positioning_21x9_co20_t01_002

Никогаш повеќе не паркирајте сами. Напредната функција за помош при паркирање1 ги открива местата за паркирање сама и управува со управувачот. Вие само треба да забрзувате и сопирате. Може ли паркирањето да биде поудобно?

opel_corsa_park_assist_21x9_co20_t01_003

ИНФОРМАЦИИ И ЗАБАВА

Чувствувајте се слободно, чувствувајте се добро. Екран на допир, Apple CarPlay™1,3 и Android Auto™2,3. Системите за инфозабава4 во новата Corsa-e ви даваат слобода за комуникација и забава, заедно со гласовно управување и аудио-стриминг преку Bluetooth®5.

opel_corsa_infotainment_21x9_co20_i01_009

Кога станува збор за перформанси во возењето и ниски или дури и никакви издувувања, моторите на Corsa се во првите редови. Без разлика дали е гас, дизел или целосно електрична: новата Corsa секогаш нуди динамично, непречено и ефикасно возење.

corsa-e-motor

За повеќе информации, понуда, пресметка за финансирање и тест возење, посетете го нашиот салон во населбата Автокоманда (16 Македонска Бригада бр.2) или јавете ни се на тел. 02 3103 130